Dziś jest: środa, 26-01-2022, Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
Biuletyn Informacji Publicznej

Informacje o nas

 

Szkolne Koło Caritas zostało utworzone w roku 2013 z inicjatywy uczniów naszej szkoły. Uczniom, tak jak kiedyś tak teraz przyświeca ogromna potrzeba organizowania pomocy, ale także chęć wspólnego spędzania czasu połączonego pasją zmieniania swojego środowiska przez akty miłosierdzia względem najbardziej potrzebujących. Od początku było to Koło zrzeszające osoby wrażliwe i pełne zapału. Członkowie naszego Szkolnego Koła Caritas co roku angażują się w przygotowanie paczek dla dzieci osób osadzonych w Zakładzie Karnym w Strzelcach Opolskich, zbierają makulaturę, a pieniądze przeznaczają na utrzymanie dziewczynki z Burkina Faso, która objęta jest Adopcją na Odległość. Wolontariusze w ciągu ostatnich lat angażowali się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności organizowaną przez Caritas Diecezji Opolskiej oraz w zbiórkę środków czystości dla Hospicjum oraz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu, a także dla Łaźni dla Osób Bezdomnych w Opolu.

Co roku przed świętami Bożego Narodzenia Wolontariusze odwiedzają księży w Domu Księży Emerytów w Opolu z własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Nawet czas pandemii nie powstrzymał nas od wysłania  kartek z życzeniami

W październiku 2020 r. udało nam się wysłać dary na misje Księży Werbistów w postaci środków czystości i artykułów biurowych.

Celem, który nieustannie przyświeca naszym uczniom jest niesienie dobroci i miłości tym, którym najbardziej tego brakuje, rozpoznając w nich Jezusa cierpiącego.

imagecaritas.png