Dziś jest: czwartek, 24-09-2020, Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny

Informacje o nas

Szkolne Koło Caritas zostało utworzone w roku 2013 z inicjatywy uczniów naszej szkoły. Uczniom przyświecała ogromna potrzeba organizowania pomocy, ale także chęć wspólnego spędzania czasu połączonego pasją zmieniania swojego środowiska przez akty miłosierdzia względem najbardziej potrzebujących. Od początku było to koło zrzeszające osoby wrażliwe i pełne zapału. Dziś liczy ono niespełna 15 członków, ale tak jak na początku działalności tak i teraz uczniowie co roku angażują się przygotowanie paczek dla dzieci osadzonych w Zakładzie Karnym w Strzelcach Opolskich, zbierają makulaturę, a pieniądze przeznaczają na utrzymanie dziewczynki z Burkina Faso, która objęta jest Adopcją na Odległość. Wolontariusze w ciągu ostatnich lat angażowali się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności organizowaną przez Caritas Diecezji Opolskiej oraz w zbiórkę środków czystości dla Hospicjum oraz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia Wolontariusze odwiedzają księży w Domu Księży Emerytów w Opolu z własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Celem, który zawsze przyświecał naszym uczniom było niesienie dobroci i miłości tym, którym najbardziej tego brakuje rozpoznając w nich Jezusa cierpiącego.