Dziś jest: środa, 30-09-2020, Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

PROGRAM ZAJĘĆ PLASTYCZNO – TECHNICZNYCH W KLASACH IV-VI

Innowacja pedagogiczna

PROGRAM ZAJĘĆ PLASTYCZNO – TECHNICZNYCH W KLASACH IV-VI

W jakim celu prowadzone są zajęcia plastyczno – techniczne?

W indywidualny rozwój dziecka wpisana jest sfera rozwoju estetycznego, która wyraża się poprzez działania plastyczne i techniczne oraz kontakt z różnymi dziedzinami sztuki. Wspieranie tychże działań w życiu młodego człowieka jest jednym  z podstawowych zadań placówki.

Głównym celem innowacji jest wprowadzanie uczniów do świata różnych technik plastycznych i technicznych, a także stwarzanie możliwości do rozwijania wrażliwości na piękno otaczającego ich świata artystycznego.

O czym będą zajęcia plastyczno - techniczne?

W trakcie zajęć uczniowie będą zdobywali i pogłębiali wiadomości i umiejętności  w zakresie różnorodnych technik plastycznych i technicznych. Efektem będą dekoracje uwieczniające cztery wydarzenia w szkole według harmonogramu placówki. Ozdoby i wystrój będzie związany z dwoma kiermaszami świątecznymi : bożonarodzeniowym i wielkanocnym oraz akademiami z okazji Święta Odzyskania Niepodległości oraz Konstytucji 3 Maja.

W naszej placówce prowadzone są zajęcia plastyczno – techniczne. Nauczycielami prowadzącymi zajęcia są: nauczyciel techniki – pani mgr Irena Machaczek oraz nauczyciel plastyki – pani mgr Sandra Warzecha.

Celami ogólnymi warsztatów jest poznanie nowych technik  plastyczno-technicznych. Uczniowie będą rozszerzali również swoją wiedzę o symbolach związanych z historią i obrzędach związanych ze świętami w tradycji polskiej. Główny nacisk został położony na to, by uczeń rozwijał swoje zdolności manualne oraz pracę w grupie.

Oprac. Sandra Warzecha

Irena Machaczek