Dziś jest: sobota, 10-04-2021, Imieniny: Borysławy, Makarego, Michała

I nagroda w Konkursie Historycznym dla uczennicy naszej szkoły

W dniu 9.06.2017 r. w Sali im. Edmunda Osmańczyka Urzędu Wojewódzkiego w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród w I edycji Wojewódzkiego Konkursu Armia Krajowa 1939 – 1945. Konkurs zorganizował Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Okręg Opolski przy współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej we Wrocławiu, Delegatura w Opolu oraz Klubem Historycznym im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła uczennica klasy Va naszej szkoły, Paulina Rippel. Zwycięska praca to album na temat udziału dzieci w powstaniu warszawskim. Jury doceniło zarówno zawartość merytoryczną, odpowiedni dobór materiału, bogatą bibliografię, jak i estetykę wykonania. Oprócz pamiątkowego dyplomu oraz licznych nagród Paulina otrzymała także gratulacje od Wojewody Opolskiego, pana Adriana Czubaka.