Dziś jest: niedziela, 05-12-2021, Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
Biuletyn Informacji Publicznej

Festyn Rodzinny

Festyn rodzinny w naszej szkole

W inicjatywy Rady Rodziców spotkaliśmy się w sobotę 30 września na wspaniałym jesiennym festynie. Był on okazją do zobaczenia na scenie utalentowanych uczniów, poznania ich pasji, docenienia trudu jaki codziennie wkładają w rozwijanie swoich zdolności.

Pierwotnie festyn zaplanowany był na 23 września, lecz ze względu na odbywającą się w Opolu „Paradę Historyczną” musieliśmy zmienić datę. I jak się okazało „ nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”, bo w sobotni ranek przywitała nas piękna pogoda. Tuż przed  godziną 14 na boisku pojawiły się stragany gastronomiczne. Dzięki zaangażowaniu rodziców mieliśmy okazję skosztować najwspanialszych ciast  ( nawet takich ze „ strzelającą czekoladą”), doskonały był także bigos i żurek a zarówno dorośli, jak i dzieci  nie mogli się nachwalić świetnie przyprawionych dań z grilla. Kulinarną część festynu w całości przygotowali rodzice naszych uczniów. Zadbali o najdrobniejsze szczegóły : serwetki, tacki, kubeczki, z radością serwowali wszystkie potrawy.

 Jednak festyn był przede wszystkim okazją do popisów scenicznych  w różnych dziedzinach. Na początek nostalgicznie rozpoczął Miłosz Kubicz z klasy 6 b, który wykonał piosenkę grupy Dżem     „Wehikuł czasu” akompaniując sobie na gitarze. Następnie cała płytę placu apelowego zajęły dwie piękne pary prezentujące taniec towarzyski: Michalina Ziomek i Bartek Musiał oraz  Amelia Salzburg i Mateusz Sieczka. Profesjonalne stroje i fryzury tancerek, zaangażowanie rodziców i gromkie brawa publiczności, to niezapomniane przeżycie  i doświadczenie wizualne. Tremę przed publicznym występem skutecznie przemogła Zuzia Pięknik, która po raz pierwszy grała na akordeonie, zaraz za nią pojawiła się spora grupa sportowców trenujących tekwondo . Bezbłędnie zaprezentowali ćwiczenia, wyskoki a nawet łamanie desek. Weronika, Michalina i Kinga pokazały własną aranżację tańca a Oliwia, Emilka i Zuzia były doskonałe w piosence o drewnianych lalkach. Później znów widzowie zwrócili się w kierunku placu apelowego, gdyż uczniowie klasy 2 i 3 pokazali wiązankę tańców śląskich. Jeden z chłopców miał nawet dwie partnerki. Mimo tremy nikt nie pomylił kroku. Ciekawy okazał się też koncert w wykonaniu Julki i Justyny, które grały na rogach sygnałowych. Karolina i Bianka samodzielnie przygotowały układ tańca współczesnego budzącą u tańczących i oglądających wiele radości. Później Oliwia wyśpiewała nam znaną prawdę , że kto się czubi ten się lubi. Niezwykle emocjonalny był także występ braci : Krzysia i Wojtka, którzy stworzyli wspaniały duet gitarowy i zagrali pieśń Hallelujah, brawom nie było końca. Bardzo podobał się wszystkim  pokaz mażoretek, które zachwyciły profesjonalizmem, pięknymi strojami i zespołowym zgraniem. Talent perkusyjny objawiła Wiktoria Misa  grając na bębnie a wokalny i językowy  Małgosia Komisarczuk , które śpiewała dla nas po angielsku. Agnieszka Macioszek z klasy 5b przygotowała własną aranżację tańca współczesnego, natomiast Adaś Kastarynda pięknie zagrał na klarnecie. Ukoronowaniem występów były tance w kręgu w wykonaniu uczniów klasy 4 a na finał zumba , do której włączyli się wszyscy uczestnicy imprezy. W szkole rodzice mieli okazje obejrzeć sale lekcyjne , gdzie wyeksponowano prace dzieci, włączyć się do gry historycznej, zobaczyć filmy nakręcone przez uczniów. Dużym powodzeniem cieszyła się także loteria fantowa, szczególnie że wszystkie  losy okazały się pełne.

Dzięki rodzicom, nauczycielom i uczniom to sobotnie popołudnie dostarczyło nam niezapomnianych przeżyć, emocji i wzruszeń.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili:

- nauczycielom i uczniom za opracowanie części artystycznej,

- rodzicom za zadbanie o sferę kulinarną, 

- pracownikom szkoły  za przygotowanie logistyczne imprezy.

Serdecznie zapraszamy na festyn za rok.