Dziś jest: poniedziałek, 21-09-2020, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim

Od września realizowane są w naszej szkole innowacyje programy autorskie m.in. z języka niemieckiego. W ramach ich realizacji nasi uczniowie biorą udział w różnych imprezach towarzyszących np. obchodom "Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim", w wystawach czy zajęciach wyjazdowych.

Tym razem zajęcia "na żywo" odbyły się w Archiwum Państwowym, na Szlaku Znanych Opolan oraz na wystawach: z okazji rozpoczęcia obchodów 500-lecia Reformacji oraz wystawie Instytutu Goethego - "Niemiecka Nowela Graficzna" - sprowadzonej przez Bibliotekę Austiacką w Opolu. Było wesoło i naukowo!

Bardzo ciekawe warsztaty prowadzone m.in. przez proboszcza parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu, ks. Wojciecha Prackiego, pozwoliły na bardzo dokładne poznanie historii Marcina Lutra czy podstaw Reformacji. Uczniowie mogli zobaczyć wybrane dokumenty archiwalne, tworzyć prace projektowe i je zaprezentować lub wcielić się w role postaci historycznych.

Quizy i prezentacje znanych postaci Opola dały również pole do popisu wszystkim uczestnikom - czekamy z niecierpilowścią na parce projektowe!

Z kolei wystawy, m.im. wystawa Instytutu Goethego pt. "Graphik - Novel - niemiecka nowela graficzna" stała się inspiracją do tworzenia kolejnych komiksów z języka niemieckiego - nowymi technikami zaprezentowanymi na wystawie.

Wszystkim dzielnie pomagał ks. Michał Krupa, który uczestniczył w wycieczce jako opiekun. Dziękujemy bardzo!

Kolejne wyjazdy już przed nami.

Do zobaczenia!

Edyta Zając, nauczyciel germanista i autorka innowacyjnych programów