Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Biuletyn Informacji Publicznej

Święto Komisji Edukacji Narodowej

Święto Komisji Edukacji Narodowej to dzień, w którym możemy powiedzieć "dziękuję" nie tylko pedagogom, ale też wszystkim tym, którzy troszczą się o to, aby zabezpieczyć nasz pobyt w szkole: panom konserwatorom, paniom sekretarkom, paniom sprzątającym i pracującym w kuchni. Słowem, wszystkim tym, którzy pracują na zapleczu administracyjnym szkoły.

Świętowaliśmy dwa dni.

12 października odbyła się uroczysta akademia, w trakcie której uczniowie klas V pod czujnym okiem pani Ewy Przeździęk i pani Anety Pęcherz przedstawili trudy związane z pracą nauczyciela. Radości dopełnił występ szkolnego chórku pod dyrekcją pani Aliny Dorosiewicz. Po apelu każdy z pracowników szkoły, obecnych i emerytowanych, otrzymał ozdobne puzderko ze słodkim "wkładem".

Aby zaakcentować Dzień KEN wchodzących do szkoły witały balony i pokaźny napis "Dzień Nauczyciela".

13 października świętowaliśmy na przerwach słuchając i bawiąc się przy tematycznej muzyce. Można było usłyszeć niemieckie "szlagry", polskie disco polo, muzykę religijną. Pojawił się dylemat, w jaki sposób podkreślić język angielski, wszak muzyka angielska nie jest niczym oryginalnym, ale okazało się, że angielska muzyka chrześcijańska już jest oryginalna. W niektórych momentach można było dostrzec wśród tańczących uczniów tańczących nauczycieli.