Dziś jest: niedziela, 24-10-2021, Imieniny: Arety, Marty, Marcina
Biuletyn Informacji Publicznej

Konkurs recytatorski i spotkanie z poetą

      22 listopada odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski połączony ze spotkaniem autorskim. Przyjechał do nas poeta - Wiesław Drabik, autor ponad 200 książeczek dla dzieci, ukazujących się od 1995 roku. Niektóre z nich były prezentowane w programie telewizyjnym "Książki z górnej półki, a kilka  pokazano na Międzynarodowych Targach w Bolonii w 2003 roku. Uczniowie już miesiąc wcześniej zaczęli przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia. W świetlicy, poznawali śmieszne rymowane wierszyki o zwierzętach, w domu i na lekcjach, uczyli się pięknej recytacji wybranych utworów. Każda klasa przygotowała jeden wierszyk. Klasa I b aż trzy.

     Pani dyrektor powitała naszego gościa, a uczniowie poszczególnych klas, kolejno recytowali utwory pana Drabika. W czasie kiedy zliczano punkty za opanowanie tekstu, wymowę, interpretację i wrażenia artystyczne, pan Wiesław opowiadał dzieciom jak został pisarzem, jak robi się ilustracje do książek. Mówił o książeczkach, zadawał zagadki i układał rymowanki o każdym, kto prawidłowo odpowiadał na jego pytania. Chętnych było wiele, a nasz pisarz miał  dla nich również nagrody rzeczowe w postaci zakładek, plakatów i książeczek.

      Komisji do której zaprosiliśmy również autora rymowanek, trudno było wybrać najpiękniej przygotowany wiersz. Po długich naradach ogłoszono pierwsze miejsce.Zajęła je klasa III b (Nadia Moczko, Amelia Śniatowska, Mateusz Klajda, Maja Bogacz), która przygotowała "Łakomczuchę".Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy III c (Hanna Bucka, Hanna Łyzuń, Wiktoria Misa) z utworem "Nowy domek wiewiórki". Trzecie miejsce - egzekwo  klasa II ( Jakub Wandzioch, Jakub Jakubowski, Madlena Cebula) przedstawiając " Awanturę na podwórku" i klasa III a ( Hanna Tomala, Wojciech Hume, Zuzanna Kujawa, Krzysztof Okoń, Oliwia Grzegorzyca) z utworem "Na stadionie". Dzieci pięknie opanowały tekst, przygotowały stroje i pokazały swoje zdolności aktorskie. Być może jest w tej grupie jakiś przyszły aktor. Na sam koniec, każdy miał możliwość zakupić książkę i poprosić o autograf.