Dziś jest: poniedziałek, 28-09-2020, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława

Spotkanie z pisarzem - Waldemarem Cichoniem

Tuż przed feriami uczniowie klas 1-4 uczestniczyli w spotkaniu  z  Waldemarem Cichoniem - pisarzem urodzonym w Tychach, autorem książek dla dzieci . Jest z dziada pradziada Ślązakiem, dlatego też niektóre jego książki pisane są nie tylko po polsku, ale również gwarą."Cukierku, ty łobuzie" - pierwsza z pięciu książek o kocie, została wpisana do kanonu lektur szkolnych. Nasz gość wprowadził dzieci w fantastyczny świat przygód kota, w dowcipny sposób opowiedział uczniom, jak został pisarzem i dlaczego pisze książki o Cukierku, który zabiedzony i zapchlony miał szczęście trafić do jego rodziny. Kto chciał,  miał możliwość osobiście  zadać pytanie , a pan Waldemar na każde starał się odpowiedzieć. Po spotkaniu  dzieci zakupiły książki i poprosiły o autografy.