Dziś jest: środa, 02-12-2020, Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny

„Chodź pomaluj mi świat” czyli 22 listopada - Dzień Kredki

"Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie. Kolorowe kredki, kiedy je poproszę, namawiają wszystko to, co chcę. Namalują domek i na płocie kota i wesołe słonko na pochmurne dni. A gdy w kosmos lecieć przyjdzie mi ochota, prawdziwą rakietę namaluję mi…." (W. Badalska)

Chyba nie ma nikogo kto by nie trzymał w ręku kredki, a ile  było przy tym frajdy! Czasami ściany były pomalowane, ale najczęściej kartki, na których można było wyczarować marzenia.  Dlatego też uczniowie najmłodszych klas zamienili ten szarawy listopadowy dzień w barwny i kolorowy, uczestnicząc w konkursie plastycznym zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Prace były przepiękne, a jury miało ogromny problem z wybraniem zwycięzców. Najpiękniejsze prace można podziwiać w bibliotece od 1 grudnia, a wyniki konkursu ogłoszone będą 6 grudnia.

Oprac. Beata Motyka