Dziś jest: czwartek, 13-12-2018, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Dzień Kobiet 2018

Czymże byłby świat bez kobiet? Świetną okazją to odpowiedzi na to pytanie stanowi Międzynarodowy Dzień Kobiet - 8 marca. W naszej szkole płeć piękna stanowi zdecydowaną większość - zarówno wśród uczniów jak i grona pedagogicznego. Z tego powodu hucznie obchodziliśmy święto kobiet.

Jako samorząd zaproponowaliśmy, aby dziewczyny przebrały się za znane postacie kobiecego świata - aktorki, piosenkarki czy znane ze szklanego ekranu showmanki. I tak - gościliśmy Magdę Gesler, Jennifer Lawrence, uroczą Romkę, księżniczkę czy Marylę Rodowicz. Pojawiły się też bohaterki znane z polskiej historii - Emilia Plater i Maria Skłodowska-Curie. Hitem okazała się też bohaterka kreskówek - Myszka MInie.

W czasie uroczystej gali każda klasa była reprezentowana na wybiegu, a uczestniczki gali zostały ocenione przez restrykcyjne jury złożone z pani dyrektor Ewy Drop, pani Joanny Świercz i pana Wojtka Kindlarskiego.

Męska część zespołów klasowych postarała się o umielenie tego dnia swoim koleżankom z klas częstując je słodkościami i wręczając symbolicznego kwiatka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.