Dziś jest: czwartek, 13-12-2018, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

Wiosno, przybywaj!!! Taki okrzyk wydaje od jakiegoś czasu wielu z nas. I oto nadeszła. Przynajmniej ta kalendarzowa. Ale pogoda dopisała, więc I Dzień Wiosny, przez niektórych niechlubnie nazywany dniem wagarowicza, postanowiliśmy uczcić Dniem Promocji Zdrowego Żywienia.

Najpierw zgromadziliśmy się na placu apelowym, aby zgodnie z uświęconą przez lata tradycją utopić marzannę. Musieliśmy jednak nieco zmodyfikować to "topienie", aby pokazać najmłodszym, że śmiecić środowiska nie wolno. A w takiej właśnie kategorii plasuje się topienie marzanny w rzece. Mając to na uwadze utopiliśmy ją w beczce.

Następnie przeszliśmy na korytarz pierwszego piętra, aby rozkoszować się smakołykami, które uczniowie z rodzicami przygotowali na ten dzień. Trzeba przyznać, że wszystko było na najwyższym poziomie. Utrudnieniem było wykorzystanie do przekąsek tylko zdrowych produktów. I tak. Do wyboru były dipy ze świeżymi jarzynami, sałatki owocowe, domowy hummus, pasty z serka twarogowego, sałatki ze świeżej rukoli, tradycyjna śląska kartofelsalad, tortilla nadziewana ogórkiem i sosem jogurtowym, chipsy z jarmużu (tu sam byłem zaskoczony jakie to dobre), soki wyciskane prosto z owoców... można by wymieniać jeszcze długo. a bardzo smakowało. Można było także wziąć sobie przepis na danie, które najbardziej smakowało. Między uczestnikami krążyli uczniowie przebrani za warzywa i owoce, co dodawało ochoty na kosztowanie smakowitości.

Następnie, najedzeni, odbywały się równolegle dwa wydarzenia. Na dużej sali gimnastycznej odbył się pokazowy mecz piłki ręcznej w wykonaniu dziewczęcej drużyny piłkarek ręcznych LZS Tor Dobrzeń WIelki, a po nim uczniowie mogli spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

Mała sala gimnastyczna stała się z kolei miejscem rywalizacji umysłowej. Każda klasa wystawiła swoich reprezentantów, którzy wzięli udział w quizie wiedzy o zdrowym żywieniu. Rywalizacja była na prawdę zawzięta. Ostatecznie tytuł Najzdrowszej Klasy w Szkole zdobyli uczniowie z VII A, tytuł Prawie Najzdrowszej Klasy w Szkole zyskali uczniowie z V B, a o-mało-co Najzdrowsza Klasa w Szkole to ex aequo VII B i 2 A z gimnazjum.

Zwieńczeniem wszystkiego były zawody w przeciąganiu liny. To wzbudziło wielkie emocje. Zawzięta rywalizacja zaowocowała wygraną klasy 2 A z gimnazjum.

Cały dzień był bardzo miły i ciekawy do tego stopnia, że nie było czasu na wagary:)