Dziś jest: poniedziałek, 24-01-2022, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
Biuletyn Informacji Publicznej

Spotkanie z youtuberem

    28 marca klasę Ib odwiedził pan Cezary Cesarz- muzyk, pedagog, kompozytor i autor tekstów, youtuber.

    Pan Cezary jest twórcą kanału edukacyjnego EDU FUN TV na YouTube, gdzie wraz ze swym przyjacielem- maskotką Misiem Kuleczką- wprowadza dzieci w świat muzyki.

    Dla najmłodszych są przeznaczone dwie serie: „Miś Kuleczka i jego walizeczka” oraz „Wycieczki Misia Kuleczki”. W każdym odcinku są realizowane różnorodne treści edukacyjne w oparciu o autorską piosenkę.

   Goście spędzili z klasą Ib trzy godziny. Była pogadanka o historii powstania programu, odpowiedzi na pytania dzieci, które były szczególnie ciekawe tego, jak miś mówi i jak się porusza. Uczniowie zobaczyli również inne rodzaje lalek, które pan Cezary przywiózł na spotkanie: kukiełki i marionetki. Chętni podejmowali próby animowania lalek, co wcale nie było łatwe. Na zakończenie części muzyczno-teatralnej odbyła się wspólna zabawa przy piosence wielkanocnej „ Ko-ko-ko, co to?”

   W drugiej części odbyły się zajęcia plastyczne oparte na chińskiej technice składania papieru- origami. Poprowadziła je córka pana Cezarego, 10-letnia Magdalena. Każde dziecko wykonało trzy prace związane z tematyką wiosenną: zajączka, listek i biedronkę. Wielokrotne składanie papieru wymagało od uczniów dużego skupienia i precyzji ruchów.

    W czasie przerwy na korytarzu miało miejsce spotkanie z pozostałymi klasami I-III, ponieważ dzieci, które oglądają programy z misiem, bardzo chciały zobaczyć go na żywo oraz uzyskać autograf od pana Cezarego. Na zakończenie odbyło się spontaniczne wykonanie przez wszystkich uczniów piosenki „Matemadisco” wraz z prostym układem ruchowym. Była to zabawa pełna emocji i energii.

    Dzieci pożegnały dzisiejszych gości z nadzieją na przyszłe spotkanie.