Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Biuletyn Informacji Publicznej

Europejski Dzień Języków 2018

27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków,to coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Święto to ma na celu promowanie bogactwa kulturowego Europy oraz motywowanie do nauki języków obcych niezależnie od wieku. Uczniowie trzecich klas gimnazjum oraz klas 7 i 8 szkoły podstawowej bardzo aktywnie włączyli się w jego świętowanie poprzez udział w organizowanym już od kilku lat konkursie.  Każda klasa stanowiła reprezentację dla wylosowanego przez siebie kraju i tak w tym dniu obecni byli: Hiszpanie (7a), Czesi (7b), Irlandczycy (8a), Belgowie (8b), Niemcy (3a) i Portugalczycy (3b). W otoczeniu przystrojonym kolorowymi napisami i flagami „kraje” zajęły swoje miejsca, a reprezentanci przebrani w stroje charakterystyczne dla danego państwa zasiedli na scenie przy długim stole, na którym kusiły poprzednio przygotowane potrawy. Zabawa się rozpoczęła. Zrobiło się bardzo międzynarodowo, na sali rozbrzmiewały różne języki. Konkurs składał się z następujących konkurencji: plakat przedstawiający atrakcje turystyczne, tradycyjna potrawa,  strój charakterystyczny dla danego kraju,  pokaz muzyczny , zwroty językowe oraz  prezentacja multimedialna o znanych postaciach danego kraju.  We wszystkich względach uczniowie byli niebywale kreatywni i fantastycznie przygotowani.  Zabawa była przednia, dużo śmiechu i pozytywnej energii, ale z niezłą dawką wiedzy. Poszczególne „kraje” przygotowały  się brawurowo! 

Jury w składzie pani Iwona Lekner, pani Beata Motyka oraz ksiądz wikary Michał Krupa mieli ciężki orzech do zgryzienia. Nagroda ufundowana przez Radę Rodziców w postaci klasowego biletu do kina była dla (prawie!) wszystkich klas na wyciągnięcie ręki, gdyż (prawie!) wszyscy przygotowali się perfekcyjnie. Po obradach jury ogłosiło zwycięzcami klasę 3a reprezentującą Niemcy. GRATULACJE! Dodatkowo jury w porozumieniu z organizatorami postanowiło przyznać nagrodę indywidualną dla Kajetana Nocunia z klasy 8b za trud i ogrom pracy włożony w reprezentowanie Belgów.

Dziękujemy za zaangażowanie i olbrzymią kreatywność wszystkim uczniom oraz wychowawcom. Gratulujemy odwagi wszystkim występującym. 

 „Kultury języków, języki kultur"

Opracowały: A.Nowarska, E.Przeździęk