Dziś jest: środa, 30-09-2020, Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Ogólnopolski Dzień głośnego czytania opanował Gang Słodziaków.

29 września 2018 został ogłoszony ogólnopolskim dniem głośnego czytania. W związku z tym sieć sklepów Biedronka ogłosiła konkurs czytelniczy dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Akcja ma na celu wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników i ich rodziców.

Wraz z klasą IB biblioteka szkolna SP NR 31 w Opolu skorzystała z zaproszenia i przystąpiła do konkursu. W bibliotece na uczniów czekał Gang Słodziaków i japoński teatrzyk Kamishibai czyli  teatr ilustracji. Kamishibai można porównać do swego rodzaju dużej książki obrazkowej.        Podczas głośnego czytania, ilustrowane karty książki wślizguje się do drewnianego teatrzyku, który staje się  oknem z ilustracją,  jednakże  zawsze historia czytana jest najważniejsza i  to ona tworzy więź z publicznością. Tak też stało się podczas przedstawienia  historii bohaterów Gangu Słodziaków. Ogromne emocje wzbudziły miłosne rozterki Lisa Lucka, a tym samym zachęciły do poznania przygód pozostałych bohaterów książeczki.  Na koniec spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe naklejki – Słodziaki i kolorowanki z bohaterami książki. Prace dzieci stworzą małą galerię Słodziaków. Pierwszakom  podobała się wizyta  w bibliotece i spotkanie z Gangiem Słodziaków. Teatr Kamishibai i głośne czytanie to dobra zabawa, która rozwija wyobraźnię dzieci i wzmacnia siłę przekazu.

Ponadto klasa I b wg scenariusza dostępnego na stronie Gangu Słodziaków przeprowadziła gry i zabawy do opowiadania o Sowie Zosi, a następnie wykonały prace plastyczne, które zostały przesłane do konkursu.

Beata Motyka i Iwona Gasztych