Dziś jest: niedziela, 24-10-2021, Imieniny: Arety, Marty, Marcina
Biuletyn Informacji Publicznej

MARZYCIELSKA POCZTA

   Zainspirowani działaniami szkolnych wolontariuszy postanowiliśmy jako cała klasa włączyć się do akcji Marzycielska Poczta za pośrednictwem, której mogliśmy napisać listy do dzieci z dużo większym bagażem doświadczeń jakim jest ciężka choroba utrudniająca bardzo często kontakt z rówieśnikami. To nie nasza pierwsza akcja tego typu, gdyż pisaliśmy już kartki urodzinowe w związku z Facebookową akcją czy organizowaliśmy  razem z klasą VI B prezenty Mikołajkowe dla dzieci z opolskiego Domu Dziecka. Nie obcy jest nam także udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Lubimy pomagać, dawać innym radość i lubimy wzbudzać na czyjejś twarzy uśmiech. Na jednej z godzin wychowawczych nasza wychowawczyni zapoznała nas z profilami dzieci, dogłębnie je przeczytaliśmy i zaczęło się wielkie pisanie. Dylemat był ogromny. Co napisać skoro się nie znamy? O co zapytać ? To było nie lada wyzwanie. O dziwo, dla niektórych większym problemem było zaadresowanie koperty :)  Oj ile błędów popełniliśmy ale dzięki pomocy naszej wychowawczyni i koperty okazały się błahostką. Na kolejnych zajęciach z wychowawcą dokończyliśmy nasze listy, dołączyliśmy rysunki, czasami drobne upominki. Zaklejenie kopert to już formalność.

   Listy poszły w drogę do naszych małych i dużych odbiorców. Mamy nadzieję, że wywołają na ich twarzach uśmiech i sprawią radość, pozwolą poczuć się odrobinę lepiej wiedząc, że ktoś ciepło i szczerze o nich myśli.

   To była dla nas przyjemność.

   Zachęcamy innych uczniów i ich wychowawców do udziału w akcji Marzycielska Poczta – kosztuje nas to niewiele (wysiłku rzecz jasna J) a może sprawić ogrom radości.

 

 

  A pod tym linkiem można znaleźć naszą krótką relację z udziału w Marzycielskiej Poczcie na oficjalnej stronie projektu.

   https://marzycielskapoczta.pl/szkola-podstawowa-nr-31-w-opolu/

                                            Opracowała: Klasa VI a z wychowawcą Ewą Przeździęk