Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Biuletyn Informacji Publicznej

Zwycięstwo w konkursie języka angielskiego!

   27 maja 2019r. w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbyła się X edycja międzyszkolnego konkursu języka angielskiego „Get Your Tongue Around”. Motywem przewodnim tej jubileuszowej edycji turnieju były Stany Zjednoczone oraz współczesne, amerykańskie hity kinowe. Uczestnicy – przez cały czas pracując w parach, musieli wykazać się wszechstronną znajomością języka angielskiego – pisali dyktando, rozwiązywali zadania gramatyczno-leksykalne, wykazywali się wiedzą na temat filmów oraz wiedzą kulturoznawczą. Ponadto, zadaniem uczniów było przebranie się za postacie nawiązujące do kultury krajów anglojęzycznych. Do potyczek językowych w czterech etapach przystąpili uczniowie z okolicznych gimnazjów i szkół podstawowych w Dobrzeniu Wielkim, Pokoju, Chróścicach, Namysłowie oraz oczywiście reprezentanci naszej szkoły.
   Zwycięstwo odnieśli uczniowie naszej szkoły Jakub Borkowski i Dawid Buchta wygrywając bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez biuro podróży Travel Art z Opola, Radę Rodziców Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim, wydawnictwo Oxford oraz lokalne sklepy „Kwosek” oraz „Stara Kuźnia”. Jednakże to nie koniec sukcesów, gdyż III miejsce w równie pięknym stylu zdobyła nasza kolejna para - Karolina Trojak i Alicja Walasiak. Wszystkim laureatom wręczone zostały także książki, słowniki oraz multimedialne gadżety. Warto wspomnieć, o naszej trzeciej parze – Amelii Rojek i Oliwii Kucharczyk, i docenić je nie tylko za ogrom wiedzy językowej ale przede wszystkim za odwagę i kreatywność w przygotowaniu przebrania piratów – inspirując się kinowym hitem „Piraci z Karaibów”.

   Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratuluję i życzę ogromu powodzenia, zwłaszcza na polu językowym, już w nowych szkołach.

Ewa Przeździęk