Dziś jest: wtorek, 22-09-2020, Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Skrzynka zaufania w szkole

Drodzy uczniowie

W naszej szkole od października 2019  funkcjonuje skrzynka zaufania, do której możecie wrzucać swoje uwagi o tym, co dzieje się w szkole,  o problemach, jakie są dla Was ważne lub trudne. Ta skrzynka to szansa na to, by w naszej szkole wszyscy czuli się bezpiecznie, by atmosfera w niej panująca służyła nauce i prawidłowemu rozwojowi każdego z Was. Dzięki Waszym wiadomościom i sygnałom przesyłanym do skrzynki możliwe będzie reagowanie przez nas „dorosłych” w sytuacjach kryzysowych, by zapewnić Wam niezbędną pomoc i wsparcie.

SKRZYNKA ZAUFANIA

Nie radzisz sobie z jakimś problemem? Nie wiesz do kogo zwrócić się o pomoc?

Czujesz się samotny, wykorzystywany, przeżywasz nieszczęśliwą miłość, Twoi rodzice nie potrafią się porozumieć, chcą się rozwieść, ktoś stosuje wobec Ciebie przemoc fizyczną lub psychiczną, padłeś ofiarą przemocy w cyberprzestrzeni, nie radzisz sobie z nauką lub masz inne kłopoty?

Jeśli coś Was niepokoi, denerwuje, macie trudności lub pytania, ale z różnych powodów nie chcecie przyjść z nimi bezpośrednio do psychologa lub pedagoga, opiszcie je na karteczkach i wrzućcie do SZKOLNEJ SKRZYNKI ZAUFANIA! Znajdziecie ją na parterze, przy drzwiach gabinetu pedagoga. Skrzynka jest opróżniana w każdy piątek, a w ciągu następnego tygodnia pani psycholog i pedagog zajmują się rozwiązywaniem spraw opisanych na karteczkach.

Zapraszamy do korzystania!

Pedagog i psycholog szkolny

Zasady korzystania ze skrzynki zaufania:

1. Nikt Cię nie będzie oceniać. Jesteś ważna/y niezależnie od tego, w jakiej sprawie napiszesz.
  2. Pomożemy Ci w każdym problemie, z którym nie potrafisz sobie poradzić. Nie ma problemów ważnych i nieważnych – możesz pisać w każdej sprawie, która jest dla Ciebie trudna.
  3. Pisząc do nas podaj imię i klasę.
  4. Zapewniamy dyskrecję. Wszystko o czym nam powiesz, będzie tajemnicą, chyba że zagrażałoby to Twojemu życiu bądź zdrowiu.
  5. Przypominamy, że wszczynanie fałszywych alarmów oraz rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji jest karalne.

Drodzy Uczniowie piszcie:

• jeśli któremuś z Waszych kolegów lub koleżanek dzieje się krzywda,
  • jeśli macie problem, którego nie potraficie rozwiązać,
  • jeśli byliście świadkami czynów niezgodnych z prawem,  a obawiacie się o tym zawiadomić osobiście,
  • w każdym przypadku, kiedy czujecie, że powinniście zareagować lub potrzebujecie pomocy.