Dziś jest: poniedziałek, 21-09-2020, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Prawa dzieci

Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Wydarzenie to połączone zostało ze Światowym Dniem Życzliwości.

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci
i ich prawa. Aby zamanifestować jedność z dziećmi na całym świecie uczniowie i nauczyciele ubrani byli na niebiesko. W całej szkole zawisły przysłowia, sentencje związane z tym wydarzeniem, a nauczyciele wychowawcy przeprowadzili lekcje tematyczne o prawach dziecka.

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka było „Dla każdego dziecka, dzieciństwo!”.

Opracowała

Karolina Weber