Dziś jest: środa, 30-09-2020, Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Refleksje na początek roku szkolnego

Kto, jeśli nie my?

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

za nami niełatwy rok szkolny 2019/2020. Stanęliśmy przed wyzwaniem organizacji zdalnego nauczania oraz przed koniecznością zadbania o nasze rodziny. Było to trudne do pogodzenia, ale dzięki wzajemnemu zaangażowaniu udało się skutecznie sprostać nietypowym obowiązkom.

Podsumowując miniony rok, chciałabym serdecznie podziękować uczniom, nauczycielom i rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi za wszelkie zaangażowanie. Mimo początkowych problemów z nauką na odległość, udało się zorganizować ją na tyle skutecznie, że ósmoklasiści dobrze przygotowali się do końcowych egzaminów. Stało się to dzięki wspólnej pracy i niezwykłym staraniom dzieci i nauczycieli. Rodzice także pomagali w każdy możliwy sposób.  Absolwenci klas ósmych osiągnęli bardzo dobre wyniki i dostali się do wymarzonych szkół średnich. Sześcioro z nich, decyzją Rady Pedagogicznej otrzyma wyróżnienie Primus Interpares. Laureatami tego wyróżnienia zostali: Milena Marynowicz, Maja Pisz, Piotr Czirnia, Adrian Pampuch, Filip Tomala i Milena Krzemienowska. Wszystkim serdecznie gratulujemy! Udziałem uczniów klas ósmych były też prestiżowe sukcesy  w różnorodnych konkursach o randze ogólnopolskiej. To sprawiło, że nasza Szkoła jest bardzo dobrze postrzegana w środowisku i mamy coraz więcej uczniów. Chcąc uhonorować wspaniałych absolwentów planujemy organizację spotkania z udziałem rodziców. Poinformujemy o nim z wyprzedzeniem, wysyłając do Państwa zaproszenia. Absolwentom życzymy, by w  nowej szkole znaleźli przyjaciół i odnosili sukcesy, a o nas myśleli życzliwie. Serdeczne życzenia bezpiecznego i dobrego  nowego roku szkolnego składam także  wszystkim uczniom!

Ewa Drop, Dyrektor Szkoły