Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Biuletyn Informacji Publicznej

 Brawo dla naszych wspaniałych uczennic

Brawo dla naszych wspaniałych uczennic

     Doświadczamy obecnie bardzo trudnego czasu poczucia zagrożenia i ograniczenia wzajemnych kontaktów, z tego względu niezwykle trudne  stało się doskonalenie swoich talentów oraz rozwijanie zainteresowań i pasji. Dlatego szczególnie nas cieszą sukcesy naszych uczennic uzyskane w ostatnich tygodniach. Otrzymaliśmy informacje o prestiżowych osiągnięciach Ani Świtoń, Michaliny Ziomek i Martyny Franczyk. Każda z dziewcząt wyróżnia się w innej dziedzinie, ale zawsze wymaga to zaangażowania i pracy zarówno z ich strony, jak i ze strony Rodziców, którzy pilnują treningów, zawożą na zawody i wspierają w chwilach zwątpienia.

Ania Świtoń jest uczennicą klasy 6a i od kilku lat trenuje pływanie bardzo trudnym stylem motylkowym. W ostatnich dniach listopada uczestniczyła w zawodach zorganizowanych na pływalni Wodna Nuta przez Opolski  Okręgowy Związek Pływacki. We współzawodnictwie wzięło udział 250 zawodników z czołowych polskich klubów. Ania wywalczyła w tych zawodach cztery medale, a w piątym starcie znalazła się tuż za podium. Jest to bardzo duże osiągnięcie, zwłaszcza że zawodniczka wróciła do pływania po kilkumiesięcznej przerwie rehabilitacyjnej. Dziewczynka, mimo że ma dopiero 11 lat, w pięciu startach osiągnęła pięć klas sportowych przewidzianych dla zawodników powyżej 12. roku życia.

Kolejną uczennicą, której pandemia nie przeszkodziła w dążeniu do realizacji marzeń, jest Michalina Ziomek z klasy VIb. Pasją Michaliny jest taniec towarzyski, który trenuje od szóstego roku życia. Na treningach spędza średnio 8 godzin w tygodniu. Swój talent doskonali pod kierunkiem pani Karoliny Anioł – Wiencek oraz pana Krzysztofa Musioła, a tańce latynoamerykańskie ćwiczy z trenerami Joanną i Adamem Fedko. Michalina spędza na turniejach wiele weekendów tańcząc i  zwiedzając  różne  miasta Polski. Pod koniec listopada wraz ze swym partnerem – Bartoszem Musiołem, zdobyła siódme miejsce w otwartych  Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Bełżycach. Para wytańczyła też Mistrzostwo Okręgu Opolskiego na turnieju w Kędzierzynie – Koźlu. Obecnie Michalina i Bartek posiadają najwyższą klasę taneczną w swoim wieku.

Do  grona pasjonatów, ale tym razem w dziedzinie fotografii, dołączyła Martyna Franczyk, uczennica klasy 8c, która wzięła udział w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Konkurs nosił tytuł „ Architektura wsi opolskiej”, a  zdjęcie Martyny uhonorowano wyróżnieniem.

Spędzając czas w domu, nasi uczniowie nie szczędzą wysiłku i zaangażowania, by rozwijać swoje pasje w różnych dziedzinach. Na kanwie ich działań powstał film prezentujący dokonania młodszych i starszych dzieci, który obrazuje zainteresowania młodzieży i jest dowodem na skuteczność w dążeniu do celu. Film powstał z inicjatywy pani psycholog, Renaty Janowskiej i pani Natalii Morawskiej. Można go obejrzeć na stronie internetowej szkoły, do czego serdecznie zachęcamy. Gratulujemy uczniom i ich rodzicom osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów, które są powodem do dumy ze zdolnej i ambitnej młodzieży.

Z nadzieją czekamy na spotkanie w szkole po feriach.