Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Biuletyn Informacji Publicznej

Klasa 2b w międzynarodowym projekcie "Lekturki spod chmurki"

          Klasa 2b od września realizuje międzynarodowy projekt edukacyjny dla klas I-III  "Czytam z klasą -Lekturki spod Chmurki". Zadaniem klasy jest czytanie książek i zaliczenie trzech modułów. W tym roku tematyką pracy jest ekologia. 

          Zaczęliśmy od przygotowania w klasie lekturników ,wykonania z plasteliny małych ludzików (to nasze Czytusie) i wypożyczenia pierwszej książki "Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej. W klasie mamy przygotowane wielkie drzewo i na nim naklejamy listki z  nazwami przeczytanych dodatkowo książek. Omówiliśmy czytaną lekturę, korzystając z metody - lektura w pudełku. W małych pudełeczkach przynieśliśmy wszystko, co kojarzy nam się z naszą czytaną książką. Znalazły się tam przeróżne przedmioty ( klocki lego, samochodziki, a nawet kaktus). Potem zgodnie z projektem wykonaliśmy plakat zachęcający do czytania książek, omawialiśmy drzewa, ich rodzaje, wygląd. Urządziliśmy Dzień Drzewa - byliśmy na spacerze podziwiać różne gatunki, dotykać i porównywać. Dowiedzieliśmy się jak bardzo ważne i potrzebne są dla nas drzewa. Na naszym szkolnym podwórku znaleźliśmy nawet takie z dziuplą. W klasie wykonaliśmy różnymi technikami prace plastyczne związane z drzewem. Niektóre prace wykonane były z niepotrzebnych gazet. Obejrzeliśmy film " Mała Chmurka w krainie drzew" i wykonaliśmy zadania z przesłanego scenariusza.

       Pierwszy moduł za nami. Otrzymaliśmy dyplom. Nadal czytamy, pogłębiamy wiedzę ekologiczną i czekamy na następne wyzwania.