Dziś jest: czwartek, 05-08-2021, Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

Projekt kreatywna opolszczyzna

Kreatywna Opolszczyzna - program twórczych metod kształcenia w szkołach Aglomeracji Opolskiej.

Projekt realizowany ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia w 110 szkołach podstawowych z Aglomeracji Opolskiej (24 szkoły z Opola i 86 spoza miasta). W ramach projektu uczniowie będą doskonalić Technologie Informacyjno – Komunikacyjne i poszerzać wiadomości dotyczące tej dziedziny.

Projekt podzielony jest na 5 zadań:

1. Kształcenie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych w oparciu o "Program Powszechnej Dwujęzyczności" PPD w klasie Ib
  2. Rozwijanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych uczniów poprzez realizację zajęć w pracowniach RZPWE w oparciu o "Program Kreatywnego Uczenia" – dla uczniów klas siódmych
  3. Tworzenie warunków do nauczania w oparciu o Program "Eksperyment w Edukacji" – dla uczniów z klas szóstych
  4. Rozwijanie kompetencji informatycznych uczniów i nauczycieli poprzez zajęcia z programowania w oparciu o program "Inteligentnie zaprogramowani" dla uczniów klas IV - VIII
  5. Szkolenia dla nauczycieli i doposażenie szkół w związku z COVID.

Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu uczniowie będą mieli szansę wyjazdu do miejsc edukacji bezpośredniej, poszerzenia wiadomości w zakresie kompetencji kluczowych oraz współzawodnictwa w konkursach przedmiotowych. Szkoła natomiast zyska dodatkowe wyposażenie pracowni informatycznej.