Dziś jest: piątek, 18-06-2021, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

“Jedzie, jedzie straż ogniowa…”

“Dzisiaj w Czarnowąsach wybuchł pożar w budynku przedszkola przylegającym do szkoły, w której uczą się dzieci z klas 1-3. Natychmiast powiadomiono odpowiednie służby, przystąpiono do ewakuacji uczniów i personelu. Akcja przebiegła sprawnie. Nie było poszkodowanych ani strat mienia.” - tak zapewne by opisano w gazetach to, co działo się na terenie PSP nr 31 im. UNICEF w Opolu - Czarnowąsach 10 czerwca 2021 roku około godziny 10.00.

Tymczasem odbyły się ćwiczenia w ewakuacji na wypadek wystąpienia zagrożenia pożarem. Akcja przebiegała sprawnie. Po trzykrotnym sygnale dźwiękowym nauczyciele i personel szkoły - zgodnie z procedurami - wyprowadzili uczniów z budynku na trawiaste boisko “Swornica”. Sprawdzono stan osobowy, zameldowano Pani Dyrektor, która następnie złożyła raport przedstawicielowi OSP.

Pan Paweł Labisz pouczył uczniów o zasadach postępowania w czasie zagrożenia, a następnie odpowiadał na pytania dzieci. Kilkoro z nich zainteresowanych jest wstąpieniem w szeregi OSP i szkoleniem druhów “pogromców czerwonego kura”.

Atrakcją dla maluchów była możliwość obejrzenia od środka wozu strażackiego Mercedes -Benz Atego GBA i rozmowy z umundurowanymi członkami OSP - Czarnowąsy. Na pytania uczniów otwarci byli panowie Marek Kinder i Radosław Michala.

Po tych emocjach uczniowie wrócili do klas zapewne przekonani, że w razie faktycznego zagrożenia będą bezpiecznie i sprawnie ewakuowani tak, jak to miało miejsce na dzisiejszych ćwiczeniach.