Obchody Konstytucji 3 Maja
Naszym pomysłem na to, by lepiej zrozumieć znaczenie tego święta i lepiej poznać realia epoki było stworzenie gry historycznej z XVIII wieku oraz przygotowanie „Obiadu u króla Stasia”. Podróż po XVIII wieku rozpoczęła się na drugiej godzinie lekcyjnej. Konkurowały ze sobą wówczas klasy czwarte i szóste( klasy piąte wyjechały na wycieczkę). Zadaniem uczestników było rozwiązanie zadań na poszczególnych stanowiskach związanych z : modą, literaturą, kuchnią, muzyką i historią XVIII wieku.
Na następnej godzinie lekcyjnej rywalizowali ze sobą uczniowie z klas gimnazjalnych, którzy musieli rozwiązywać trudniejsze zdania o tej samej tematyce.
O godzinie 11:35 zaprosiliśmy gimnazjalistów na „ Obiad u króla Stasia”. Miał on na celu zapoznanie się z wybitnymi osobami z tamtych lat. Zadaniem uczniów było wcielenie się w jedną z dwunastu postaci, które wylosowali bezpośrednio przed tym quizem.
Jury oceniało nie tylko wiedzę na temat dokonań danej postaci, ale również zdolności aktorskie danej osoby a także sposób zaprezentowania swojej postaci.
Wyniki konkursu „Podróż po XVIII wieku”
szkoła podstawowa:
1 miejsce: Wiktoria Świerc i Emilia Myk - kl. 6b
2 miejsce : Kajetan Nocuń i Dawid Kuś - kl. 4b a także Zuzanna Pięknik - kl. 4a
3 miejsce : Wojciech Wołowiec i Bartek Błacha - kl. 6a
gimnazjum:
1 miejsce: Emilia Kostyk i Zuzanna Kwiatek - kl. 1a
2 miejsce: Jan Sikora i Damian Jambor - kl. 2b
3 miejsce: Sylwia Boguszewska i Piotr Węgielewski - kl. 2a oraz Katarzyna Kusza i Krzysztof Toboła - kl.3b
Wyniki konkursu „Obiad u króla Stasia”
1 miejsce : Julia Żak - kl. 1a
2 miejsce: Patrycja Walukiewicz kl. 2a oraz Mateusz Przymuszała - kl. 1b
3 miejsce: Dariusz Ogiegło - kl. 2a
Opiekunami projektu były: p. Agnieszka Wieczorek i p. Beata Szumska
Osoby realizujące ten projekt: Marta Skrzypczyk, Wiktoria Jankowska, Patrycja Wróbel, Julia Mros, Paulina Kochanek, Michał Czernia, Dominik Kucharczyk, Jonatan Kałamarz, Bartek Chyłka i Mateusz Stasieńko.
Oprac.: Beata Szumska